IdrakIMUN 2025 Opening Ceremony
10-12 yanvar 2025-ci il tarixində İdrak liseyində beynəlxalq təcrübəli mütəxəssislərin dəstəyi ilə İdrak İnternational Model United Nations (İdrakİMUN) şagird konfransı keçirilir.
Konfransın açılış mərasimi Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində baş tutub.
Model Birləşmiş Millətlər (MUN) konfransları, tələbələrin müxtəlif ölkələri təmsil edən nümayəndələr kimi rol oynadığı təhsil simulyasiyalarıdır. İştirakçılar qlobal məsələlər üzərində müzakirələr aparır, bu da Birləşmiş Millətlər Təşkilatının prosedurlarını əks etdirir.
MUN konfransları müxtəlif səviyyələrdə, yerli məktəblərdən beynəlxalq tədbirlərə qədər keçirilir və bu, onları geniş iştirakçı qrupuna əlçatan edir. Beləliklə də, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının məktəb modeli olan bu konfransa qatılmaqla şagirdlərimiz qlobal mövzuları müzakirə etmək, debatlarda aktiv iştirak etmək və beynəlmiləl mühitin bir parçası olmaq şansı əldə edəcəklər.

On January 10-12, 2025, the Idrak International Model United Nations (IdrakIMUN) student conference is being held at the Idrak high school with the support of international experienced specialists.
The opening ceremony of the conference took place at Azerbaijan Architecture and Construction University.
Model United Nations (MUN) conferences are educational models in which students role play as delegates representing different countries.
Participants discuss global issues, expressing the procedures of the United Nations.
MUN conferences are held at various levels, from local schools to international events, making them accessible to a wide range of participants. Thus, by participating in this conference, which is a school model of the United Nations, our students will have the chance to discuss global issues, actively participate in debates and become a part of the international environment.